مزایا و معایب کابینت آشپزخانه های گلاس

 مزایا : 

کابینت آشپزخانه های گلاس چون سطحی صاف و صیقلی دارند منبع خوبی برای بازتاب نور هستند . بازتاب نور جلوه لاکچری به محیط خانه می دهد . علاوه بر آن باعث روشنایی بیشتر آشپزخانه هایی می شود که پنجره ندارند و نورگیر نیستند . استفاده از کابینت های گلاس در آشپزخانه های کوچک درست مثل استفاده از آیینه توی محیط های کوچک با انعکاس نور و بازتاب محیط اطراف ایجاد نمایی بزرگتر می کند و فضای بزرگتری را نشان میدهد و علاوه بر آن به فضا حس آرامش و تازگی می‌دهد .

البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که این بازتاب باعث میشود رنگ های اطراف هم منعکس شود ، بنابراین اگر سقف آشپزخانه و محیط های اطراف آشپزخانه دارای رنگهای خاصی باشد ممکن است ممکن است حس کنید کابینت هاتون تغییر رنگ داشته به خصوص اگر های گلاس سفید یک دست برای کل آشپزخانه استفاده کرده باشید .

خوبی بعدی کابینت آشپزخانه های گلاس مینیمال بودن آن است . سادگی این نوع کابینت بخصوص اگر از نوع بدون دستگیره (دستگیره فشاری یا مگنتی) استفاده کنید باعث میشود که آشپزخانه را خیلی شیک و مرتب نشون بدهد و باعث میشود خیلی راحت و با رنگهای مختلف ، دکوراسیون و وسایل آشپزخانه را هماهنگ کرد .
از کابینت کارتون درخواست کنید تا برای دور درهای کابینت از نوارهای میلیمتری استفاده بکند این باعث میشود که نمای نهایی کار خیلی ظریف و زیباتر شود .  تمیز کردن کابینتهای های گلاس کار خاصی ندارد .چون سطح صاف را به راحتی میتوان با یه دستمال نمدار تمیز کرد و باید دستمال خشک نیز سطح را خشک کرد ، برخلاف کابینت های قدیمی که روی برجسته داشتند که کلی چربی و کثیفی رو جمع میکردند .

کابینت های آشپزخانه های گلاس

معایب :

چون کابینتهای های گلاس براق هستند خیلی راحت اثر انگشت روی سطح میمونه و کثیفی و خط و خش رو خیلی واضح نشون میدهد
در حقیقت تنها عیبی که میشود روی کابینت های های گلاس گرفت همین موضوع است ، پس با خودتان کنار بیایید که دلتون میخواهد یک آشپزخانه مدرن و زیبا داشته باشید با چند تا اثر انگشت که به راحتی پاک میشهود یا یک آشپزخانه معمولی بدون لک انگشت . انتخاب با شماست

کثیفی و خراش به خصوص اگر کابینت دارای رنگ های تیره باشد بیشتر و بیشتر به چشم می آید . اگر چه زاویه تابش نور به کابینت مهم است .  گاهی در کابینت های های گلاس طرح دار ، خراش و اثر انگشت نمایان نیست

بازتاب نور روی کابینت های بالایی بیشتر و بیشتر در چشم هستند . بنابراین اگر می خواهید با قیمت کمتری یک آشپزخانه شیک و مدرن داشته باشید میتوانید کابینت های بالایی رو های گلاس انتخاب کنید و از نوع نیمه مات یا مات برای کابینتهای پایینی استفاده کنید اصولاً در قیمت‌گذاری ساخت کابینت ردیف های پایینی به علت ارتفاع بیشتری که دارند متریال بیشتری استفاده می‌شود . بنابراین ردیف‌های پایین رو میتوانید با قیمت ارزان‌تر از یک جنس معمولی بسازید پیشنهاد استفاده از ترکیب کابینت های های گلاس و مات برای افرادی که بچه دارند و زندگی شان پر از اثر پنجه ای کوچولو بچه ها است هم کارساز می باشد .

اگر از کابینت های نیمه مات ملامینه یا ام دی اف برای ردیف های پایینی استفاده می‌کنید می‌توانید از کابینت کارتون بخواهید تا از لامپ های ال ای دی توکار کابینت استفاده کند تا به این صورت نور بیشتری در ردیف های پایینی خواهید داشت که این امر باعث میشود که که کابینتهایی شیک و خاص داشتهباشید .

کابینت های آشپزخانه های گلاس

ایده جذاب برای زیباتر کردن کابینت های های گلاس :

استفاده از کاشی های استیل و تایلهای آیینه ای هم یکی از روش هایی است که میتواند نمای درخشان به آشپزخانه بدهد و میتواند باعث جبران کابینت های نیمه مات و مات پایین را نماید . سرامیک ها و کف پوشش براق و صیقلی را نباید از قلم بیاندازید .

یک مورد دیگه که در باره کابینت آشپزخانه های گلاس وجود دارد تغییر رنگ آنها در مقابل نور آفتاب می باشد . اگر آشپزخانه شما نورگیر و کابینت مستقیم در معرض نور خورشید قرار می‌گیرد باید حتما از پرده‌های ضخیم استفاده کنید چون نور مستقیم خورشید به مرور باعث زرد شدن رنگ کابینت ها میشود . البته اگر نوع ورق های گلاس و مرغوب باشد این اتفاق نمیفتد .

امکان تعویض دستگیره های کابینت آشپزخانه نیز وجود دارد که این موضوع یک گزینه ویژه محسوب میشود و میتواند با یک تغییر کوچک یک نتیجه چشکگیر را داشته باشید که از کابینت‌های بدون دستگیره استفاده کنید . همیشه با مشکل اثر انگشت در کابینت ها روبرو هستید اگر حساسیت بر کثیفی اثر انگشت دارید توصیه میکنم که از دستگیره هایی که پایه بلند تری دارند استفاده کنید تا احتمالاً از برخود انگشتن با سطح کابیتن جلوگیری کنید .

توصیه می‌کنیم که به هیچ عنوان کانترآشپزخانه را از نوع های گلاس انتخاب نکنید چون پتانسیل زیادی برای خط و خش برداشتن دارد و متاسفانه برای خراش های به وجود آمده روی سطح کابینت های گلاس نمیشود کاری انجام داد و هم چقدر  هم  کلنجار بروید  وضعیت را بدتر می‌کنید و تنها راه چاره تعویض می باشد . البته همیشه از نوع ام دی اف با روکش آرکلیک استفاده کرد ضخیم تر از بقیه روکش ها است و با پولیش میشه خط و خشها را از بین برد

کابینت های آشپزخانه های گلاس